Spływ na Pisie? Nie zapomnijmy o apteczce!

Wybierając się na spływ kajakowy Pisą absolutnie koniecznym elementem naszego wyposażenia jest apteczka. Nie ma znaczenia to, że będziemy płynąć dość łatwą do pokonania rzeką. Zawsze musimy być przygotowani na ewentualne skaleczenia. Płynąc kajakiem oddalamy się od cywilizacji, tak więc jesteśmy zadani sami na siebie.

Na wodzie apteczka powinna znaleźć się w ostatnim kajaku (jeśli oczywiście płyniemy w grupie). W razie potrzeby nie szukamy jej nerwowo, tylko czekamy na ostatni kajak zamykający osadę. Na biwaku powinna być ona łatwo dostępna, a najlepiej jeśli będzie się nią opiekowała jedna osoba.

Wszystko co znajduje się w naszym kajaku jest podatne na zamoczenie, dlatego też nasza apteczka powinna być wodoodporna. Najlepiej jeśli jest zrobiona ze sztywnego materiału, co sprawi, że nic nam się nie zgniecie. Najlepsze mogą okazać się zatem hermetyczne beczki – są sztywne i wodoodporne. Korzystając z nich mamy pewność, że zawartość pozostanie sucha.

Przed skompletowaniem naszej apteczki sprawdźmy czy nasze medykamenty nie są przeterminowane i czy są kompletne. W apteczce kajakowej powinny znaleźć się podstawowe środki opatrunkowe – bandaż, gaza, plaster, środki odkażające – woda utleniona, spirytus salicylowy, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, środki łagodzące oparzenia słoneczne, środki łagodzące objawy alergii, małe nożyczki i rękawiczki jednorazowe. Niektóre medykamenty mogą się różnić w zależności od naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


8 + jeden =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>